2019 елның 8 октябре, сишәмбе

2019 елның 7 октябрендә район мәдәният йорты бинасында Кама Тамагы муниципаль районында күчмә баланс комиссияләре кысаларында түгәрәк өстәлләр оештырылды, анда шәхси эшмәкәрләр һәм үзмәшгуль районнар катнашты.

Чараны Кама Тамагы муниципаль район Башлыгы Вазыйхов Наил Альберт улы ачып җибәрде.

Спикерларның түбәндәге темаларга чыгышы булды:

1. «Кулланучылар хокукларын яклау һәм кеше иминлеге өлкәсендә күзәтчелек федераль хезмәте һәм гадәттән тыш хәлләр министрлыгы тикшерүе белән килгән очракта, сезгә нәрсә эшләргә кирәк. Салым органы карары буенча банк счетын блокировкалаган очракта нишләргә».

Җаваплы: Татарстан Республикасы Президенты каршындагы Эшкуарлар хокукларын яклау буенча вәкаләтле вәкил / "Бизнес коррупциягә каршы" иҗтимагый процедуралар үзәге».

2. «Үзмәшгуль булу: гади, гадел һәм отышлы. Үсеш өчен яңа мөмкинлекләр. Хисаплардан һәм кертемнәрдән Азатлык». Җаваплы: Татарстан Республикасы Президенты каршындагы Эшкуарлар хокукларын яклау буенча вәкаләтле вәкил/ Россия Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсе.

3. Түбәндәге темаларга уртак түгәрәк өстәл:

- «Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы тарафыннан гамәлгә ашырыла торган эшмәкәрләргә финанс һәм финанс булмаган ярдәм чаралары». «Тикшерелгән бизнес» интернет ресурсын тәкъдир итү. Җаваплы: «ТР Эшмәкәрлеккә ярдәм фонды  КБО»

- «Авыл хуҗалыгы кооперативлары: өстенлекләр һәм ярдәм программалары».

Җаваплы: ДБУ «Татарстан Республикасында авыл хуҗалыгы кооперациясен үстерү буенча компетенцияләр үзәге» /Казан кооператив институты

- «Биржа мәйданчыгында Интернет-сәүдәнең заманча инструментларына өйрәтү. Яңа сату базарларын эзләү» темасына түгәрәк өстәл узды.