Район Башлыгының чик сакчылары көне белән котлавы

2020 елның 28 мае, пәнҗешәмбе

Хөрмәтле район халкы, чик буе хезмәте ветераннары һәм хәрби хезмәткәрләр, Ватанны саклауда хәрби бурычларын үтәүчеләр!
Сезне чик сакчылары көне белән котлыйм!
Һәрвакыт үз Ватанының чикләрен саклау, аның чикләрендә басып тору куркыныч, әмма бик мактаулы эш иде. Тарих белә, күп мисаллар, кайчан нәкъ менә чик сакчылары кабул итте үз өстенә беренче, иң авыр бәрелешләр дошман, саклап, туган илне.
Чик буе гаскәрләре бүген дә Россия дәүләтчелегенең ышанычлы яклавы, Ватаныбызның иминлеге һәм аның чикләренең бөтенлеге гарантиясе булып кала бирә.
Бу бәйрәм көнендә тормышлары – безнең барыбыз өчен чын батырлык һәм батырлык үрнәге булган чик буе гаскәрләре ветераннарына тирән рәхмәтемне белдерәм.
Якташларга – хәрби хезмәткәрләргә дәүләт чикләрен саклау һәм Ватаныбызның иминлеген тәэмин итү буенча намус белән хезмәт итүләрен телим. Барыгызга да нык сәламәтлек, бәхет һәм иминлек, рухи көч һәм оптимизм, Ватаныбыз хакына хезмәттә һәм хезмәттә уңышлар телим!

Хөрмәт белән,
ТР Кама Тамагы муниципаль районы Башлыгы Н. А. Вазыйхов