Кама Тамагы районы буенча «Тәтеш районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәге» ФДКУДӘ гражданнарны кабул итүне оештыру турында

2020 елның 1 июне, дүшәмбе

Кама Тамагы районы буенча «Тәтеш районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәге» дәүләт казна учреждениесе филиалы Татарстан Республикасында яңа коронавирус инфекциясе таралуны булдырмау буенча югары әзерлек режимында гражданнарны кабул итүне оештыру турында хәбәр итә:

гражданнарны шәхси кабул итү бүгенге көндә бары тик 8(84377) 2-14-67, 2-18-84 телефоннары буенча гына алып барыла.

Халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгеченә түбәндәге хезмәт төрләре буенча кабул итүгә язылу мөмкин:

1. Белешмә алу:

- эш эзләүче сыйфатында халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә теркәү турында;

- халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә эшсез сыйфатында теркәү турында;

- гражданның мөрәҗәгать итү датасына халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә теркәү учетында тормавы турында.

2. Кирәкле документларның күчермәләрен бирү.

3. Эшсезлек буенча пособие билгеләү турында аңлатмалар алу.

4. Гаризаны электрон рәвештә рәсмиләштерүдә ярдәм күрсәтү өчен, соискателяның шәхси кабинетыннан файдаланып, «Россиядә эш»ОБСДА.

Учреждениегә кергәндә коронавирус йогышы таралудан саклану чараларын үтәргә кирәк: сулыш органнарын (битлекләр, ресираторлар) һәм кулларны (перчаткалар) индивидуаль яклау чараларын куллану.

Туры килә торган эш эзләү һәм эшсезләр сыйфатында гражданнарны теркәү, шулай ук билгеләнгән тәртиптә эшсез дип танылган гражданнарга социаль түләүләрне гамәлгә ашыру туры килә торган эш эзләү һәм эшсезләр сыйфатында гражданнарны теркәүнең вакытлы кагыйдәләре нигезендә, шулай ук Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 2020 елның 8 апрелендәге 460 номерлы карары белән расланган Билгеләнгән тәртиптә эшсез дип танылган гражданнарга социаль түләүләрне гамәлгә ашыру максатларында гамәлгә ашырыла.