Татарстан балалар бакчаларында ата-аналар түләвен исәпләү моделен үзгәртү

2020 елның 1 июне, дүшәмбе

Татарстанда гаиләләргә ярдәм итүнең яңа чаралары кертелде. Барлык төр төркемнәр өчен балалар бакчаларында ата-аналар түләвен исәпләү моделен үзгәртү турында Карар кабул ителде.

Хәзер ул йөрешне исәпкә алып исәпләнәчәк.

Шулай ук билгеләп үтәргә кирәк, дип:

- тулы суммада акча түләүчеләргә яңадан исәп-хисап ясалачак;

- барлык төр төркемнәр өчен ата-аналар түләве күләмен исәпләү модельләре балалар бакчалары администрацияләре тарафыннан барлык әниләргә һәм әтиләргә җиткереләчәк;

- ярдәм чарасы сроксыз нигездә кертелгән – бу максатларга ТР консолидацияләнгән бюджетыннан ел саен якынча 2 млрд. сум бүлеп биреләчәк.;

- хәзерге вакытта Татарстанның мәктәпкәчә учреждениеләренә 220 меңнән артык бала йөри.

Әйтергә кирәк, Кама Тамагы муниципаль районының балалар бакчаларында 470 бала теркәлгән. Сорауларыгыз калса, бүгенге көннән ТР Мәгариф һәм фән министрлыгында «Кайнар линия " телефоны эшли» +7(843) 294 95 08. Кама Тамагы районы мәгариф идарәсенә шулай ук 8(84377) 2-18-92 телефоны яки 2-12-54 телефоны буенча мөрәҗәгать итәргә мөмкин.