Кама Тамагы муниципаль районында COVID-19 профилактика һәм аңа каршы көрәш чаралары

2020 елның 3 июне, чәршәмбе

Кама Тамагы районында яңа коронавирус инфекциясе таралуны профилактикалау буенча эш алып барыла.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының «Татарстан Республикасында яңа коронавирус инфекциясе таралуны булдырмау чаралары турында «2020 елның 19 мартындагы 208 номерлы карарына үзгәреш кертү хакында» 2020 елның 10 маендагы 374 номерлы Карары таләпләрен үтәү йөзеннән Кама Тамагы муниципаль районында битлек режимын бозучыларны ачыклау буенча мобиль төркемнәр оештырылды.

Битлек-күчерү режимы җәмәгать транспортында, такси, шулай ук ваклап сату, чәчтарашханә оешмаларында эшли.

Мобиль төркемнәр Башкарма комитетның вазыйфаи затлары белән берлектә көн саен алып барыла. Тикшерү вакытында кисәтүләр һәм аңлату эшләре белән ешрак чикләнә.

11 майдан 1 июньгә кадәр Кама Тамагы муниципаль районында коронавирус йогышының 6 яңа очрагы теркәлде.

Шәхси гигиена кагыйдәләрен үтәү зарурилыгы турында исегезгә төшерәбез: кулларны сабынлы су белән юарга, куллар өчен дезинфекция чаралары кулланырга; авызга, борынга яки күзләргә кагылмаска; сез кагылган өслекләрне һәм җайланмаларны (смартфон экраны, пультлар, ишек ручкалары һәм поручнилар) даими чистартып торырга; җәмәгать урыннарында битлек режимын сакларга, перчаткалар кулланырга. Үзегезне һәм якыннарыгызны саклагыз.