Муниципаль берәмлекнең вәкиллекле органының беренче утырышы узды

2020 елның 23 сентябре, чәршәмбе

Бүген, 2020 елның 23 сентябрендә, «Татарстан Республикасы Кама Тамагы муниципаль районының шәһәр тибындагы поселогы " муниципаль берәмлеге вәкиллекле органының беренче утырышы узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге мәсьәләләр каралды::

1. «Кама Тамагы муниципаль районының шәһәр тибындагы поселогы «муниципаль берәмлеге башлыгы Сороковнин Владимир Павловичның өченче чакырылыш» Кама Тамагы муниципаль районының шәһәр тибындагы поселогы " муниципаль берәмлеге вәкиллекле органы вәкаләтләре вакыты тәмамлануга бәйле рәвештә вәкаләтләрен туктату.
2. Кама Тамагы муниципаль районының «Кама Тамагы шәһәр тибындагы поселогы «муниципаль берәмлеге башлыгын, "Кама Тамагы муниципаль районының шәһәр тибындагы поселогы" муниципаль берәмлегенең вәкиллекле органы рәисен сайлау.
3. Кама Тамагы муниципаль районының «Кама Тамагы шәһәр тибындагы поселогы «муниципаль берәмлеге Башлыгы урынбасарын, "Кама Тамагы муниципаль районының шәһәр тибындагы поселогы" муниципаль берәмлеге вәкиллекле органы Рәисе урынбасарын сайлау.
4. «Кама Тамагы муниципаль районының шәһәр тибындагы поселогы " муниципаль берәмлегенең вәкиллекле органы депутаты Кама Тамагы муниципаль районының дүртенче чакырылыш вәкиллекле органы составына делегат итеп җибәрү.
5. "Татарстан Республикасы Кама Тамагы муниципаль районының Кама Тамагы шәһәр тибындагы поселогы"муниципаль берәмлеге Башкарма комитеты җитәкчесе вазыйфасын биләүгә Конкурс.

Кама Тамагы штп башлыгы Кама Тамагы муниципаль районы Советы депутатлары итеп Вазыйхов Наил Альберт улы сайланды. Аның урынбасары – Дәүләтшин Раил Хәмит улы. Җирлекне муниципаль район Советы утырышларында Хөснетдинов Рим Гафият улы тәкъдим итәчәк.