Кама Тамагы муниципаль районы Иске Казиле авыл җирлегендә гражданнар җыелышы

2021 елның 21 гыйнвары, пәнҗешәмбе

2021 елның 21 гыйнварында Татарстан Республикасы Кама Тамагы муниципаль районының Иске Казиле авыл җирлегендә гражданнар җыелышы булып узды.

Көн тәртибендә түбәндәге мәсьәләләр каралды:

Авыл җирлеге башлыгы Илдус Хатыйп улы Сәгъдиев җирле үзидарә органнары эшчәнлеген оештыру, 2020 елда җирлек территориясендә башкарылган эшләр һәм үзара салым акчасына башкарылган эшләр турында сөйләде.

Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Вәлиев Илфат Илдар улы кече хуҗалык рәвешләренә дәүләт ярдәме чаралары турында сөйләде.

2021 елгы янгын куркынычы сезонына әзерлек һәм урманнарда янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү буенча кирәкле чаралар күрү турында.
Әскәров Ильяс Ислам улы-Кама Тамагы МР участок урманчысы.

Кама Тамагы муниципаль районы башлыгы Наил Альберт улы Вазыйховның муниципаль район территориясендә максатчан программаларны гамәлгә ашыру турында чыгышы