Бюст Сабир Әмирбаев ачышы

2021 елның 16 сентябре, пәнҗешәмбе

2021 елның 14 сентябрендә Олы Клярь авылында Кама Тамагы муниципаль районының Олы Кәҗә авылында туып-үскән Сабир Әмирбаев бюстын ачу тантанасы булып тора, Минзәлә театрына нигез салучы «Хәтерендә калдырырга яки онытырга» һәм «Китмә» спектаклен күрсәтә. “Хәтерләргә яки онытырга” дигән хәрби-патриотик тәрбия спектаклен карауда укучылар үзләренең педагоглары белән “Олы Кариле урта гомуми белем бирү мәктәбе” һәм “Кама Тамагы урта гомуми белем бирү мәктәбе” МБМУ катнашты. Шул ук көнне кич белән кичке сеанс һәм "китмә" каралды, анда спектакль тулы залда күрсәтелде.

Авыл халкы, сәнгать, театральләштерү һәм менә дигән кеше, Сабир Әмирбаев хәтерендә калуы белән канәгать һәм бәхетле иде.

Тантаналы чарада: башкарма комитет җитәкчесе Заһидуллин Ринат Марат улы, башкарма комитет җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Сороковнина Елена Владимировна, Кама Тамагы районы ЦКДОН җитәкчесе Ибәтуллина Нәсимә Сәлах кызы, Олы Җәлил авыл җирлеге башлыгы Гарифуллин Фәрук Госман улы, Кәримуллин авылының җәмәгать ярдәмчесе Илсур Хәлил улы, Минзәлә театры директоры Гайниев Илнур Зөфәр улы һәм Минзәлә драма Якьтеатры актерлары труппасы катнашты.