май, 2015 ел
дүшәмбе
Кама Тамагы муниципаль районының 10 авыл  җирлегендә  җирле үзидарэнең вәкиллекле органнарына сайлауларга кандидатларны алдан тавыш бирү,ягъни икенче төрле әйткэндә “праймериз” үткәрелде.Праймеризда 275 сайлаучы катнашты.
15 майда Кама Тамагы урта мәктәбе базасында иҗат идеяләре икенче район фестивале үткәрелде. Анда районның барлык мәктәпләре дә диярлек катнашты һәм һәрберсе тамашачыны нәрсә белән булса да гаҗәпкә калдырды.
Республика конкурсына йомгак ясалды.
15 май Залесный поселогының Мәдәният Үзәгендә «ВОСХОДЯЩАЯ ЗВЕЗДА - 2015» фестиваль-конкуры үткәрелде.
16 майда Олы Карамал авылында «Иман нуры» дип исемләнгән ачылды. Авылыбыз өстендә яңгыраган азан тавышына күзләргә яшьләр килде, хәтта яңгыр да сибәләп китте.
Иҗат идеяләренең район фестивале үткәрелде.
Затон урта мәктәбенең 5,8,9, һәм 10 сыйныф укучылары сыйныф җитәкчеләре белән берлектә "Чиста яр" акциясендә катнашып, Идел елгасы ярындагы чүп-чарны җыештырды.
Безнең район уникаль ландшафт үзенчәлекләренә ия, елның-елында спортчылар һәм актив ял итәргә яратучыларның саны артканнан-арта бара.
1993 елның 15 маеннан бөтендөньяда БМО генераль ассамблеясы башлангычы белән Халыкара гаилә көне.
15 май Халыкара гаилә көне итеп санала. Бу көнгә багышлап Рудник мәктәбе укучылары чара үткәрделәр.