май, 2018 ел
җомга

11май көне “Акчарлак” спорт-сәләмәтләндерү комплексы хезмәткәрләре  ВФСК ГТО нормативларын үтәделәр.

“Кама Тамагы муниципаль районы “Богородский рай” халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге” дәүләт автоном учреҗдениесенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсе социаль педагоглары Алия Айсина һәм Гөлназ Хөснетдинова 2018 елның 10 май көне көне балигъ булмаган балалар белән сәламәт яшәү рәвешен формалаштыруга юнәлдерелгән «Спортландия» спорт чарасы үткәрделәр.

Бәрлегуҗа авылында 9 май көне Бөек Җиңү көненә багышланган тантаналы митинг үтте. Митингта тыл ветераннарын, сугыш чоры балаларын, авыл халкын, кунакларны Кама Тамагы муниципаль район Советы аппарат җитәкчесе Рәис Вафин, Олы Карамал авыл җирлеге башлыгы Эдуард Байдамшин, ветераннар советы рәисе Нурания Закирова котладылар.

Хәрби хезмәткә чакырылу чорында гражданнарның хокукларын яклау максатыннан 18 майда халык өчен “кайнар линия” телефоны эшлиячәк. Татарстан Республикасында Кеше хокукларын яклау, хәрби комиссариат, адвокатлар палатасы вәкилләре халыкка тулы мәгълүмат,  бәхәсле очраклар буенча аңлатмалар бирәчәкләр.

Куйбышев Затоны поселогында Җиңү көне бәйрәме. Фоторепортажлар

Иске Казиле авыл җирлегендә 9 май көне Бөек Җиңү көненә багышлап тантаналы митинг үтте. Митингта тыл ветераннары,  сугыш чоры балалары, сугышчы-афганчылар, мәктәп укучылары, авыл халкы катнашты.