Районда халык санын алу дәвам итә

2021 елның 20 октябре, чәршәмбе

Районда халык санын алу дәвам итә. Тәрҗемәчене ерактан күрергә була. Анда росстат логотибы төшерелгән зәңгәр шарф, кулында планшет һәм зәңгәр сумка.

Исегезгә төшерәбез, язышуны өч ысул белән узарга мөмкин:

Халык исәбен алучылар өйләрне йөреп чыга. Район халкы турында белешмәләр җыю белән 28 исәпкә алучы шөгыльләнәчәк. Һәр сан алучы уртача 600 камский устьинцтан сорашырга тиеш булачак. Торак йортларны карап йөргәндә исәпкә алучылар үзебезнең илдә җитештерелгән планшетлы компьютерларны кулланачак.

Шулай ук халык КФҮдә языша алачак. Алар мәгълүматны сорамыйлар, алар сан алу составына кермиләр - бары тик ярдәм итәләр һәм оештыру ярдәмен күрсәтәләр.

2021 елда Бөтенроссия халык санын алуда традицион форматта гына түгел, исәп алучының йортын да, онлайн да - Дәүләт хезмәте аша. Электрон почтага һәм шәхси кабинетка сезнең шәхси QR-кодыгыз һәм сезнең белән яшәгән һәркем өчен цифрлы код киләчәк. QR-кодны саклагыз яки аны бастырыгыз. Сезнең янга язышучы килгәч, онлайн-язышуыгызны исбатлау өчен аңа QR-код күрсәтү дә җитә.

Кама Тамагы муниципаль районында биш исәпкә алу участогы эшли:

• т. Куйбышев Затоны, Ульяновск Шоссе урамы, 8 йорт, 1 кат, ком.№2 Башкарма комитет. Кама Тамагы муниципаль районының Куйбышев Затоны;
  • т. Кама Тамагы, К.Маркс ур., 4, 2 кат, 8 нче йорт, "Кама Тамагы районы халкын мәдәни-ял белән тәэмин итү үзәге" муниципаль бюджет учреждениесе;
  • Күләкә авылы, 2-нче Октябрь авылы, 50 йорт, 1 кат, 1Филиал №4 (Теньков мәдәният йорты) «ЦКДОН» МБУ;
  • Сөкәй авылы, Колхоз ур., 16а, 1 кат, Филиал №20 ком.3 (Сөйки СДК) Кама Тамагы муниципаль районының КДОН МБУ;
  • т. Кама Тамагы, Калинин ур., 7 йорт, 1 кат, 2 нче тәрәзә.

Исәпкә алу участоклары 8:00-20:00 сәгатьләрдә эшли.