Кама Тамагы муниципаль районы Советының утырышлар залында юл хәрәкәте иминлеге комиссиясе утырышы булды

2022 елның 18 гыйнвары, сишәмбе

Кама Тамагы муниципаль районы Советының утырышлар залында узган атнада видеоконференциядән соң Татарстан Республикасы Хөкүмәтенең юл хәрәкәте куркынычсызлыгын тәэмин итү комиссиясе белән берлектә Кама Тамагы муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе Заһидуллин Р.М. рәислегендә узган юл хәрәкәте иминлеген тәэмин итү комиссиясе утырышы булды.

Комиссия эшендә Россия Эчке эшләр министрлыгының “Югары Ослан” районара бүлегенең “Кама Тамагы” полиция бүлекчәсе начальнигы Таһиров А.А., район башкарма комитетының инфраструктура үсеше һәм мәгариф бүлекләре, торак-коммуналь комплексы муниципаль предприятиеләре һәм шәхси ташучылар катнашты.

Утырышта катнашучылар урамнар-юл челтәре буенча транспортның куркынычсыз хәрәкәтен тәэмин итү өлкәсендәге мәсьәләләр турында фикер алыштылар, алар арасында - кышкы тоту җитмәү, җәяүлеләр өчен чыгу юлларын көйләү, юл хәрәкәте билгеләрен күчерү һәм урнаштыру, шулай ук мәгариф учреждениеләре янында юл хәрәкәте куркынычсызлыгын оештыруны контрольдә тоту мәсьәләләре.

Утырышта катнашучылар агымдагы елның гыйнвар аеның беренче декадасында Кама Тамагы муниципаль районының гомуми кулланылыштагы юлларында аварияләр торышы, шулай ук җәяүлеләр хәрәкәте иминлеген тәэмин итү буенча башкарылган эшләр турында мәгълүмат тыңладылар.

Сүз шулай ук комиссиянең алдагы утырышы карарларының үтәлеше турында барды.

Моннан тыш, утырышта катнашучылар гомуми файдаланудагы юлларда тизлек режимын катгый үтәү зарурлыгы һәм шау-шулы полосаларны төзекләндерү турында фикер алыштылар.

Комиссия эше йомгаклары буенча район башкарма комитетының функциональ бүлекчәләре белгечләренә каралган мәсьәләләрне хәл итү буенча тиешле йөкләмәләр бирелде.