«Без энергия нәтиҗәлелеген сайлыйбыз» яшьләр инициативаларының республика конкурсы

2022 елның 25 гыйнвары, сишәмбе

Казанда 2022 елның апрелендә энергетика һәм энергия ресурсларының нәтиҗәлелеге буенча Татарстан халыкара форумы узачак.

ТЭФ-2022 кысаларында яшьләр инициативаларының ел саен үткәрелә торган “Без энергия нәтиҗәлелеген сайлыйбыз” республика конкурсы уздырыла.

Конкурс фәнни-техник һәм инновацион эшчәнлекне активлаштыру, югары сыйныф укучыларының, ссуз студентларының, энергия ресурсларының нәтиҗәлелеге һәм энергияне саклау өлкәсендә югары уку йортларының һәм аспирантларның фәнни-техник һәм инновацион эшләнмәләрен ачыклау һәм аларга ярдәм итү максатыннан үткәрелә һәм энергияне саклау һәм энергияне саклау өлкәсендә фәнни-техник, икътисадый һәм норматив-хокукый прогрессны үстерүгә юнәлдерелә.

Конкурс 1 февральдән 20 мартка кадәр Россия гражданнары, гомуми белем бирү оешмаларының өлкән класс укучылары, һөнәри белем бирү оешмалары һәм югары белем бирү мәгариф оешмалары студентлары һәм аспирантлары арасында уздырыла.

Конкурска материаллар 2022 елның 20 мартына кадәр шул көнне кабул ителә.

Гомуми белем бирү оешмаларының өлкән сыйныф укучылары өчен номинация:

• «Энергия ягыннан нәтиҗәле кеше - энергия нәтиҗәлелеге җәмгыяте».

Студентлар һәм аспирантлар өчен һөнәри белем бирү оешмалары һәм югары белем бирүче мәгариф оешмалары номинацияләре:

• «Энергияне сак тоту һәм энергия нәтиҗәлелеген арттыру буенча иң яхшы инженер-техник карар»;
  • «Энергияне сак тоту һәм энергия нәтиҗәлелеген арттыру буенча иң яхшы оештыру һәм мәгълүмат чаралары».

Конкурсның махсус бүләге:

• «Энергия ресурсларының нәтиҗәлелеге һәм энергияне сак тоту буенча иң оригиналь идея».

Конкурс нәтиҗәләре һәм конкурста җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы Яшьләр көне ТЭФ-2022 кысаларында үткәреләчәк.

Конкурс комиссиясе заявкаларны электрон рәвештә: cetrt@mail.ru   2022 елның 20 мартына кадәр   шушы көнне кертеп, тел./факс (843)272-99-43,   272-19-21,      (843)272-99-69, мәгълүмати-нәшрият һәм белем бирү эшчәнлеге бүлеге    ГАУ  «Татарстан Республикасының Энергия ресурслары нәтиҗәлелеге үзәге» cet.tatarstan.ru.