Туры эфир #Жильемолодымрт

2024 елның 8 апреле, дүшәмбе

Туры эфир #Жилемолодымрт

Яшьләргә гамәлдәге программалар һәм яшь гаиләләргә, яшь белгечләргә дәүләт ярдәме чаралары турында мәгълүмат бирүнең нәтиҗәлелеген арттыру максатыннан 2024 елның 9 апрелендә Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы тарафыннан (16.30 сәгатьтә тоташтыру) #жилемолодымрт тугызынчы туры эфир үткәрелә.

Туры эфир программасында («ВКонтакте» мәйданчыгында) Татарстанда яшьләргә «яшь гаиләләрне торак белән тәэмин итү» федераль программасы буенча үз торакларын сатып алуда дәүләт ярдәменә юнәлдерелгән программалар (торак бәясенең 30-35 проценты түләүсез субсидияләр), Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы министрлыгының Авыл территорияләрен үстерүгә (субсидияләр, ипотекалар) ачык һәм җентекле формада тәкъдим ителәчәк, яшь табибларга, яшьләр белән эшләү буенча белгечләргә, яшьләр сәясәте активистларына ярдәм итү – Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы һәм Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау Министрлыгы программалары кысаларында, шулай ук «ДОМ.РФ»АҖ торак проектлары.

ВКонтакте платформасына сылтама https://vk.com/minmol_rt.

Теләге булган барлык кызыксынучыларны катнашырга чакырабыз.