"Август" компаниясе Алабуга һәм Кизнер районнары укучыларының Мәскәүгә дәртләндерү сәфәренең икенче дулкынын оештырды

2024 елның 21 июне, җомга

2024 елда Август Россия һәм Белоруссия төбәкләреннән югары сыйныф укучылары өчен башкалага экскурсияләр оештыру буенча масштаблы проектны гамәлгә ашыра башлады. Мондый башлангычның төп максаты - балаларны илебезнең тарихы, мәдәнияте һәм казанышлары белән таныштыру, шулай ук яңа буынны патриотик тәрбияләүгә үз өлешен кертү.

Әлеге проект кысаларында агымдагы елның мартында Алабуга муниципаль районы укучыларының ВДНХда «Россия» Халыкара күргәзмә-форумына сәфәре оештырылды. Ул вакытта сәфәрдә уку һәм спортта яхшы күрсәткечләргә ия булган 43 укучы, шул исәптән фән олимпиадаларында җиңүчеләр һәм призерлар һәм активистлар катнашты. Икенче төркемдә 16-20 июньдә башкалада Алабуганың төрле мәктәпләреннән һәм Кизнер бистәсеннән 44 укучы булды.

Мәскәүдә булу программасы бай һәм белемле була. Өч көн дәвамында балалар шәһәр буенча күзәтү экскурсиясендә катнашырга, «Россия» күргәзмәсендә, Мәскәү һәм планетарийда, шулай ук Кремль территориясендә һәм медиакомплекс белән Зарядье паркында булырга өлгерәләр. Интерактив мәйданчыклар, башкаланың төп истәлекле урыннары буенча экскурсия маршрутлары беркемне дә битараф калдырмады: һәркем үз Ватаны өчен горурлык хис итте, тарихны күбрәк өйрәнү теләге һәм уңышлы киләчәк өчен яңа белемнәр ачу мөһимлеге. Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, ВДНХ экскурсиясе иң истә калырлык булды. Күргәзмәдә балалар үзләрен Россиянең барлык почмакларын әйләнеп чыккан чын сәяхәтчеләр итеп хис иттеләр. Берничә сәгать эчендә алар илебезнең күренекле казанышлары белән таныштылар.

Сәфәр нәтиҗәләре буенча укучылар социаль проектта катнашучы дипломын һәм «Август»компаниясеннән истәлекле бүләк алдылар.

Алабугага кайткач, балаларны әти - әниләре каршы алды, алар шулай ук бу көннәрдә экскурсиядән фото-һәм видео материаллар буенча «сәяхәт иттеләр», алар «Август» компаниясенә мондый грандиоз һәм мөһим проектны тормышка ашырганнары өчен тирән рәхмәт белдерделәр.

"Август-Алабуга" ҖЧҖ төп саннарда һәм фактларда

• Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов катнашында заводны ачу тантанасы 2019 елның 28 июнендә узды.
  • Завод уникаль технология буенча төзелгән «барысы да бер түбә астында».
  • Проектка инвестицияләрнең чын күләме 4,5 млрд сумнан артык.
  • Үсемлекләрне саклау чаралары җитештерү россиянең заманча һәм импорт җиһазлары белән җиһазландырылган.
  • 2022-2023 елгы җитештерү сезоны нәтиҗәләре буенча предприятие 20 млн литрдан артык әзер продукция чыгарган.
  • Эшләүче хезмәткәрләр саны 280 кеше.

Заводның элемтәләре:

«Август-Алабуга»ҖЧҖ. 423601, Татарстан Республикасы, Алабуга районы, Алабуга шәһәре, «Алабуга» МИЗ территориясе, Ш-2 урамы, 4/1 корпус. Телефон/факс: +7 (85557) 5-26-03.

Өстәмә мәгълүмат өчен мөрәҗәгать итәргә: корпоратив культура һәм коммуникацияләр буенча белгеч Гөлназ Саттаровага. телефон: +7 (952) 046-20-52.