Урып-җыю кампаниясе әзерлеге турында

2017 елның 3 августы, пәнҗешәмбе

Инженер Илгиз Гомәров сөйләү буенча бүлекчәләр базасында формалашкан комбайнчылар отрядына биш машина килгән. Техниканы үзәк офис бирә, комбайнчылар арасыннан Сөйки һәм Тәтеш районыннан җәлеп ителгән. Гомумән, техника һәм кешеләр җыештыруга әзер.

Виталий Григорьев үз эшендә районда иң яхшы комбайнчыларның берсе. Ул үзенең Акрос комбайны җыештыруга үзе әзерли. Гомумән, комбайн әзер, дип белдерде.

"Идел" ҖЧҖның баш инженеры Вилдан Загрутдинов та бу сүзләрне раслый. Сельхозформированиядә комбайнчыларның өч отряды әзер. Барысы да кырга 20 комбайн һәм аларның 6 МТКдан була. Ашлыкны чыгыруда "Камаз"ларның 20се җәлеп ителгән һәм үзебезнекеннән 15се эшләячәк. Планда эшкә шәхси эшмәкәрләрдән тагын 10-12 машина страдасын җәлеп итергә.

Кырлардан беренче ашлыкны авыл кешесе 2нче августта "Карамал" бүлекчәсеннән алды. Биредә көзге бодайны урып-җыю урынына беренче отряд чыккан.