Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көнендә "Гаилә-ул синең белән мәңгегә!" Кама Тамагы штп

2019 елның 11 июле, пәнҗешәмбе

Гаилә ышанычлы тыл, ярдәм һәм таянычны гәүдәләндерә. Гаилә, мәхәббәт, тугрылык, туганнарын һәм якыннарын кайгырту - һәр кеше тормышында төп кыйммәтләр. Алар тормышыбызны мәгънәсе белән тулыландыра, бәхет һәм шатлык тулы күләмдә аңларга, авырлыкларны җиңеп чыгарга булыша.

2019 елның 9 июлендә Кама Тамагы муниципаль районының «Богородский рай «халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсе социаль хезмәткәрләре» Гаилә - ул нәрсә синең белән мәңгегә!» дигән чара үткәрделәр.

Чараның максаты: җәмәгатьчелек игътибарын гаилә кыйммәтләрен торгызу, мәхәббәт чыганагы, хөрмәт, толерантлык чыганагы буларак аңлау; гаилә көне тарихы, мәхәббәт һәм тугрылык турындагы мәгълүматны яктырту һәм өлкән яшьтәге гражданнар арасында гармонияле мөнәсәбәтләрне популярлаштыру.

Бу көнне социаль хезмәткәрләр гаилә парларын өйләренә барып котладылар, алар өчен чәй табыны оештырылды, изге теләкләр, озын гомер, нык сәламәтлек теләделәр һәм ромашка бәйләмнәре, истәлекле бүләкләр тапшырдылар.

Мәкалә авторы һәм фото Илсөяр Сабирова