Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгы грант ярдәме конкурсларын үткәрү турында хәбәр итә

2019 елның 16 июле, сишәмбе

Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы сезгә 2019 елның июль-август айларында коммерцияле булмаган оешмаларның һәм муниципаль учреждениеләрнең катнашу мөмкинлеге белән грант ярдәме конкурсларын үткәрү турында хәбәр итә.

Президент грантлары Фонды грантлары конкурсы кеше һәм граждан хокукларын һәм ирекләрен яклау өлкәсендә социаль әһәмияткә ия проектларны һәм проектларны гамәлгә ашыручы граждан җәмгыяте институтларын үстерүдә катнашучы коммерцияле булмаган хөкүмәтнеке булмаган оешмалар арасында үткәрелә. Гаризалар 2019 елның 31 июленә кадәр президентскиегранты.рф сайтында кабул ителә.

«ЛУКОЙЛ» ГАҖ социаль һәм мәдәни проектлар конкурсына гаризалар 2019 елның 31 июленә кадәр кабул ителә. Конкурста коммерцияле булмаган дәүләтнеке булмаган оешмалар, дәүләт, муниципаль, бюджет учреждениеләре, предприятиеләр һәм оешмалар, җирле үзидарә органнары катнаша ала. Конкурста сәяси партияләр, профсоюз оешмалары, физик затлар, коммерция оешмалары, дини берләшмәләр һәм конфессияләр катнаша алмый. Конкурс юнәлешләре: Экология, Рухилык һәм мәдәният, спорт. Тулырак мәгълүмат http://ritek.lukoil.ru/ru сайтында.