«Татарстан АССР төзелүгә 100 ел» истәлек билгесе белән бүләкләү

2020 елның 20 гыйнвары, дүшәмбе

«Татарстан АССР төзелүгә 100 ел» истәлек билгесе Татарстан Автономияле Совет Социалистик Республикасы төзелүнең 100 еллыгын бәйрәм итүгә әзерлек һәм аны уздыру буенча оештыру комитетының 2019 елның 16 августындагы карары белән гамәлгә куелган. Билге Татарстан Республикасының дәүләт, социаль-икътисадый, фәнни һәм мәдәни үсешенә зур өлеш керткән затларга тапшырыла.

2020 елның 20 гыйнварында Татарстан Республикасы Кама Тамагы муниципаль районында Татарстан Автономияле Совет Социалистик Республикасы төзелүнең 100 еллыгын бәйрәм итүгә әзерлек буенча чаралар планын үтәү буенча нәтиҗәле эш буенча истәлек билгесен тапшыру тантанасы старт алды.

Кама Тамагы муниципаль районы Советының утырышлар залында Татарстан Республикасы Кама Тамагы муниципаль районы Башлыгы каршындагы учреждениеләр, предприятие һәм оешма җитәкчеләре белән киңәйтелгән утырышта «Татарстан АССР төзелүгә 100 ел» истәлек билгесе белән бүләкләнделәр:

Юманов В. А. - Кама Тамагы муниципаль районы ветераннар (пенсионерлар) район Советы Рәисе;

Гращенкова Т. Н. - Татарстан Республикасы Кама Тамагы муниципаль районы профсоюз оешмалары рәисе, Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Мәгариф һәм фән буенча комиссиясе әгъзасы, Кама Тамагы урта гомуми белем бирү мәктәбенең рус теле һәм әдәбияты укытучысы;

Сорокин А. И. - ТР Кама Тамагы муниципаль районы Василий Петрович Муравьев исемендәге Затон урта мәктәбе директоры, район Әтиләр Советы Рәисе;

Киселев А. Н. - «Советлар Союзы Герое М. А. Чирков исемендәге Кадетлар интернат – мәктәбе» директоры, Татарстан Республикасы Кама Тамагы районында «Юнармия» бөтенроссия хәрби - патриотик иҗтимагый балалар-яшүсмерләр хәрәкәте ВПОД җирле бүлекчәсе штаб башлыгы.

Шулай ук Кама Тамагы муниципаль районы башкарма комитеты ГХАТ Идарәсендә 2020 нче елның 31 нче гыйнварында, 2020 нче елда беренче гаилә булып теркәгән Юмановлар гаиләсенә «Татарстан АССР төзелүгә 100 ел» истәлек билгесен тапшыру планлаштырыла.