ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрының Кама Тамагы районына эш сәфәре

2020 елның 26 марты, пәнҗешәмбе

2020 елның 26 мартында Кама Тамагы муниципаль районына эш визиты белән Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Азат улы Җәббаров килде.

Визит Тәмте авылындагы машина-трактор паркын караудан башланды.

Аннары Кама Тамагы муниципаль районы Советының утырышлар залында авыл хуҗалыгы формированиеләре җитәкчеләре һәм районның авыл хуҗалыгы идарәсе белгечләре катнашында киңәшмә узды.

Киңәшмәне Кама Тамагы муниципаль районы башлыгы Наил Альберт улы Вазыйхов ачты.

Кереш сүз белән Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары –Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры М.А. Җаббаров чыгыш ясады.

Кама Тамагы муниципаль районында язгы кыр эшләренә әзерлек турында авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы И.и. Вәлиев сөйләде.

Аннары тәкъдим ителгән эш планнарын кабул итү булды:

«Нармонка «агрофирмасы» ҖЧҖнең 1 нче филиалы директоры А. В. Карасев;

"Нармонка" агрофирмасы " ҖЧҖнең 2 нче филиалы директоры Ф. К. Әбелханов;

«Бортасы «агрофирмасы» ҖЧҖ директоры И. и. Вәгыйзов;

«Олы Кариле» ҖЧҖ директоры вазыйфаларын башкаручы Сабиров Р. Р.;

«НовАгроТех " ҖЧҖ директоры Мингалиев М. х.

Киңәшмә йомгаклары буенча Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы вәкилләре тарафыннан авыл хуҗалыгы тармагында эшне камилләштерү һәм оештыру буенча тәкъдимнәр бирелде.