Район Башлыгының ТАССР төзелүгә 100 ел тулу көне белән котлавы

2020 елның 27 мае, чәршәмбе

Хөрмәтле Кама Тамагы районы халкы!
Сезне Татарстан АССР төзелүгә 100 ел тулу белән котлыйм. Татарстанның уникаль мәдәни-тарихи мирасы бар. Ул Ватанга танылган галимнәр, шагыйрьләр һәм музыкантлар, хәрби башлыклар һәм спортчылар бүләк итте. Безнең Республика милләтара һәм конфессиональара мөнәсәбәтләр гармониясе саклана торган үрнәк булып тора ала. Гасырлар дәвамында биредә йөздән артык халык һәм дөньяның барлык төп диннәреннән диярлек торган вәкилләр тату һәм бер-берсенә хөрмәт белән яши.
Бүген Татарстан сәнәгать җитештерүе күләме буенча илдә беренче урында тора, социаль-икътисадый өлкәне һәм дәүләт идарәсен модернизацияләүдә лидерлар рәтенә керә. Татарстан Республикасына һәм аның барлык халкына чәчәк атуын, иминлек һәм иң изге теләкләр телим.
Хөрмәт белән,
Кама Тамагы муниципаль районы башлыгы Н.А. Вазыйхов