"Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит!" - Кама Тамагы районында хәйрия акциясе

2020 елның 3 августы, дүшәмбе

Ел саен яңа уку елы башланыр алдыннан Татарстан Республикасында «Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит!» республика хәйрия акциясе старт ала. Аның максаты булып аз тәэмин ителгән, күп балалы гаиләләрдә тәрбияләнүче һәм яшәүче, ата-аналары белән яшәүче, инвалид балаларга ярдәм күрсәтү тора.

Кама Тамагы районында 31 беренче сыйныф укучысы билгеләнде, ул мондый ярдәмгә мохтаҗ. Шимбә көнне Сөйки урта мәктәбенең 4 һәм 6 сыйныф укучылары янгыннан зыян күргән ике укучы белән дә әлеге исемлек тулыланды.

Беренче сыйныф укучыларына уртача ярдәм күләме 3000 сум тәшкил итә. Бу-мәктәп кирәк-яраклары җыелмасы белән эшләнгән.

Югарыда аталган акциядә катнашу үтенече белән хатлар район оешмалары һәм предприятиеләренең электрон адресларына җибәрелде.  Ярдәм сорап иң беренчеләрдән булып Кама Тамагы гипс руднигы, «Кама Тамагы коммуналь челтәрләре» ААҖ, Осинники авыл җирлеге, «Гипс компаниясе» ҖЧҖ һәм Таттелеком мөрәҗәгать итте.

Исегезгә төшерәбез, кирәкле мәктәп кирәк-яраклары булган акчаны яки букчаларны түбәндәге адрес буенча урнашкан «Мәгариф идарәсе» МКУнә тапшырырга мөмкин: Кама Тамагы штп., Ленин ур., 57, элемтә өчен телефон: Гыйниятова Энҗе Ирек кызы, 8(84377) 2-10-94.