«Җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы»

2020 елның 23 сентябре, чәршәмбе

23 сентябрь көнне 10 сәгатьтә «Акчарлак» спорт-сәламәтләндерү комплексында пенсионерлар берлегенең җирле бүлекчәсе рәисе Иванова ф.Х. «2020 ел бакчасы һәм бакчасы»конкурсында җиңүчеләрне бүләкләде. Җиңүчеләр арасында 6 кеше булды, алар грамоталар һәм призлар алдылар. 1 урын Хабибуллина Х. Х. (ш. т. б.)Кама Тамагы штп) һәм Җиһаншина Т.М. (Актаныш авылы); 2 урын Носкова Л. Г. (Кама Тамагы штп) алды.Тенеш) һәм Вәлиуллина З. х. (ш.т. п.)Кама Тамагы штп); 3 урын Силагина г.А. (Кама Тамагы штп)Кама Тамагы штп) һәм Дәүләтшина М.М. (Кама Тамагы штп)Кама Тамагы Штп. Бу чара безнең даими фикерләрдән башка узмады: Татарстан Республикасы Кама Тамагы һәм Апас районнары буенча Пенсия фонды идарәсе начальнигы Гыйльметдинов Илмир Илдус улы һәм шәхси эшмәкәр Дәүләтшина Ленара. Бүләкләү тантанасыннан соң бергәләп чәй эчтеләр. Дәүләтшин Ленар тормыш иптәшенә багышланган үз шигырьләрен укыды, Кырымга барган тәэсирләре белән уртаклашты. Безнең республикадан да яхшырак нәрсә юк, дигән нәтиҗәгә килделәр!