1 июньдә Халыкара балаларны яклау көне билгеләп үтелә

2023 елның 1 июне, пәнҗешәмбе

Балаларны яклау көне-Бәхетле балачак бәйрәме. Балалар җәйнең башлануын түземсезлек белән көтәләр. Чөнки бу җылылык килү һәм зур ял итү мөмкинлеге генә түгел, бу чын бәйрәм, чөнки күптән көтелгән каникуллар башланды.

Бу көнне «Богородский рай " гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлеге белгечләре мәдәният бүлеге, яшьләр бүлеге белән берлектә Кама Тамагы районы балалары өчен чара оештырдылар. Бәйрәм бию коллективларыннан концерт, аниматор әкият персонажы Эльзадан конкурслар, спорт уеннары һәм эстафеталар, шулай ук аквагрим һәм татлы мамык белән башланды. Чара тәмамлангач, утта тәмле плов, җиләк-җимеш, тәм-томнар һәм истәлекле бүләкләр белән бәйрәм өстәле оештырылды.

Бәйрәмне оештырган өчен пгт мәдәният бүлегенә аерым рәхмәт белдерәбез. Кама Тамагы, яшьләр бүлеге, китапханә хезмәткәрләре, «Мандарин» кафесы, «Нур» кафесы, «Причал» кафесы, «УЮТ + » ҖЧҖ, «СОЛЕЕВ» ИП, «җиләк-җимеш һәм яшелчәләр «ИП а.м. Алиакберов,» Вафин «ИП,» Ямалеев «ИП,» Салават «ИП,» Филягин «ИП,» Сафин «ИП, » Центр + «ИП,» Голованов «ИП,» ноутилус «кибете,» чәй кибете " ИП, аниматор Алене.