"2023 елда социаль-икътисадый үсеш йомгаклары һәм 2024 елга бурычлар турында" муниципаль район Советының хисап утырышы

2024 елның 27 феврале, сишәмбе

Бүген дүртенче чакырылыш Кама Тамагы районы Советының 37 нче хисап утырышы узды.

Утырыш башланыр алдыннан Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары һәм район башлыгы "Гипс компаниясе"ҖЧҖдә булдылар. Аннары Татарстан Республикасы министрлыклары һәм ведомстволары һәм аларның территориаль органнары вәкилләре мәдәният йорты фойесында оештырылган крестьян-фермер хуҗалыклары, предприятиеләр, оешмалар, мәктәп укучылары, районның халык осталары продукциясе күргәзмәсен карадылар.

Утырышта Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары, Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе башлыгы вазыйфаларын вакытлыча башкаручы, Кама Тамагы муниципаль районы башлыгы, шәһәр һәм авыл җирлекләре башлыклары һәм депутатлары, Кама Тамагы районы прокуроры, полиция бүлеге башлыгы, предприятиеләр, оешмалар һәм учреждениеләр җитәкчеләре, иҗтимагый берләшмәләр вәкилләре, дини оешмалар вәкилләре катнашты.

Расланган көн тәртибе буенча беренче булып Кама Тамагы муниципаль районы башлыгы Вазыхов Наил Альбертович чыгыш ясады һәм 2023 елда Кама Тамагы районының социаль-икътисадый үсеше нәтиҗәләре һәм 2024 елга бурычлар турында сөйләде.

2023 ел йомгаклары һәм 2024 елга бурычлар турында «Август – Кама Тамагы» ҖЧҖ буенча Кама Тамагы районының «Август - Кама Тамагы» ҖЧҖ генераль директоры Карасев Александр Владимирович чыгыш ясады.

Теньковский авыл җирлеге территориясендә алып барылган эшләр турында Теньковский авыл җирлеге башлыгы Игорь Альбертович Зиновьев хәбәр итте.

Ахырда Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Камалтынов Юрий Зимелевич муниципалитет эшчәнлегенә объектив бәя бирде.

Муниципаль район Советы утырышы эштәге югары күрсәткечләр өчен хөкүмәт бүләкләре тапшыру белән тәмамланды.