Вәлиева Рәйханә Тәхәви кызын чын күңелдән бәйрәм белән котладылар

2024 елның 2 октябре, чәршәмбе

Өлкәннәр көне белән район Башлыгы Наил Альбертович, Вакытлыча министры вазыйфаларын башкаручы гражданнар оборонасы эшләре һәм гадәттән тыш хәлләр МИНИСТРЫ Суржко Николай Владимирович, социаль яклау бүлеге начальнигы МТЗ һәм СЗ буенча Татарстан Республикасы Кама тамагы районында Сафина Гөлназ Хамисовна һәм район Советы рәисе ветераннар (пенсионерлар) Габидуллин Газинур Авхатович күңелдән котладылар 100-летнию Вәлиева Райхану Тахавиевну.

Рәйханә Тәхәви кызы 1924 елның 10 гыйнварында Олы Бортасы авылында туа. Башлангыч мәктәпне туган авылында тәмамлый, аннары Яңасала авылында укый. 1939 елда җидееллык мәктәпне тәмамлагач, Рәйханә эи Казанга китә һәм дары заводына эшкә урнаша.

1947 елда ул туган авылына кайта һәм шул елны кияүгә чыга. Ул колхозда төрле эшләрдә: бригадир, терлекче булып эшли. 1979 елда лаеклы ялга чыга. Тормыш авырлыкларына карамастан, ул шат күңелле кеше. Хәзерге вакытта улы һәм килене белән Кече Бортас авылында яши.

Котлаулар һәм кече Ватаныбыз хакына намуслы хезмәтләре өчен рәхмәт сүзләре җиткерелде, күңел күтәренкелеге теләделәр. Кунаклар сыйлар, бүләкләр һәм чәчәкләр китерделәр.