Кама Тамагы районында "Татарстанның ныклы гаиләләре аллеясы" акциясе

2024 елның 3 октябре, пәнҗешәмбе

Кама Тамагы районында «Татарстанның ныклы гаиләләр аллеясы " акциясе башланды! Актив тормыш позициясе булган гаиләләр, махсус хәрби операциядә катнашучылар, конкурсларда җиңүчеләр Туфан Миңнуллин исемендәге паркта ун юкә утырттылар. Хәзер аларның бурычы-үсентеләрне карау һәм агачларның үсеп, тирә-юньдәгеләрне матурлыгы белән сөендерә башлауларын көтү.

Чарада район башлыгы Наил Вазыхов, Татарстанда «Ныклы гаилә» ФПП Иҗтимагый советы рәисе, «Гаилә канаты астында» ТР төбәк иҗтимагый оешмасы президенты Изольда Жуйкова һәм «Россия аналары» бөтенроссия иҗтимагый хәрәкәтенең ТР буенча төбәк бүлеге рәисе Римма Садыйкова катнашты.

Акция республиканың муниципаль районнарында «Бердәм Россия» партпроекты буенча «ныклы гаилә» проекты буенча «Демография» милли проекты кысаларында - «Игелекле эшләр Гаилә хәрәкәте» волонтерлары катнашында һәм ТР Иҗтимагый палатасы ярдәме белән уздырылачак.

Акциянең идеясе гаиләләр бергәләп Агач утырту, ныгытма, дуслык һәм бердәмлек символы буларак. Агач берләштерүче фактор булып тора.