Бөек Ватан сугышы ветераны янына бардылар

2024 елның 4 октябре, җомга

Өлкәннәр декадасы кысаларында район башлыгы Наил Альберт улы Вазыхов һәм район ветераннар (пенсионерлар) Советы рәисе Газинур Әфхәт улы Габидуллин Бөек Ватан сугышы ветераны Макарычев Николай Михайлович янына бардылар. Алар ветеранны бәйрәм белән котладылар, азык-төлек җыелмасы һәм озын гомер, нык сәламәтлек теләкләрен тапшырдылар.

Николай Михайлович-1945 елның 14-17 гыйнварында Варшаваны азат итү һәм каһарманнарча штурмлауда катнашучы – «Варшаваны азат иткән өчен» медале белән бүләкләнгән, шулай ук каһарманнарча штурмлауда һәм Берлинны алуда турыдан-туры катнашкан, моның өчен «Берлинны алган өчен» медале белән бүләкләнгән, җиңгәннән соң тагын биш ел Германиядә дәүләт иминлеген тәэмин итү өчен хезмәт иткән-Кызыл Йолдыз ордены белән бүләкләнгән.

Николай Михайлович үзе генә калмады, аның гаиләсе зур: балалары, 8 оныгы һәм 11 оныкчыгы бар, алар аңа даими ярдәм итәләр. Бүген Николай Михайлович улы белән Мордва Каратае авылында яши. Аның янына оныклары һәм авыл кешеләре, кешеләргә карата ихтирамлы мөнәсәбәте өчен еш киләләр.