Укытучылар көне

2024 елның 4 октябре, җомга

Район мәдәният йортында һөнәри бәйрәм-Укытучылар көненә багышланган тантаналы концерт узды.

Район башлыгы Наил Альберт улы Вазыхов һәм Кама Тамагы муниципаль районының «мәгариф идарәсе» МКУ җитәкчесе Елена Александровна Гимадеева залда утыручыларны котладылар.

Педагог педагогларны, зур стажлы белгечләрне, шулай ук яшь педагогларны һәм тәрбиячеләрне бүләкләү тантанасы булды. Үсеп килүче буынны укыту һәм тәрбияләү эшенә зур шәхси өлеш керткән укытучылар. Шулай ук әлеге матур көнгә багышланган бәйрәм концерты да узды.

Залда яхшы кәеф һәм уңай хис-кичерешләр белән сугарылган җылы атмосфера хөкем сөрә иде. Балалар өчен белем дөньясын ачучыларның якты һәм мәрхәмәтле бәйрәме булды. Кечедән алып олысына кадәр һәркем педагог хезмәтенең уникаль булуын белә. Шуңа күрә Укытучылар көне алдыннан һәрберебезгә иң кыйммәтле белемнәрен уртаклашкан, һәрберебездә игелек, мәхәббәт һәм гаделлек нигезен салган һәркемгә чираттагы тапкыр «рәхмәт» әйтергә кирәк.