Чираттагы киңәшмәдә китапханәчеләр иң күп укый торган гаиләне билгеләделәр

2024 елның 17 октябре, пәнҗешәмбе

Бүген район үзәк китапханәсендә китапханәчеләрнең 2024 елның 9 аендагы эш йомгаклары буенча чираттагы киңәшмәсе булды. Кереш сүзне китапханә челтәре директоры Ләйсән Рахманова сөйләде, төп бурычларны билгеләде, алдагы эштә өстенлекле мәсьәләләрне билгеләде.

Киңәшмәнең көн тәртибенә хисаплар һәм планнар әзерләү, хезмәткәрләрнең конкурсларда катнашуы, «Пушкин картасы»программасын гамәлгә ашыру мәсьәләләре куелган иде. Китапханәләрнең Пушкин картасы буенча чаралар үткәрүдә уңай яклары булуга карамастан, хезмәттәшләргә әлеге картадан файдаланучылар өчен чаралар репертуарын киңәйтергә һәм яшүсмерләргә һәм яшьләргә әлеге программаның мөмкинлекләре турында мәгълүмат бирү эшен активлаштырырга тәкъдим ителде.

Киңәшмә азагында һәр китапханәче үз китапханәсендә Иң күп укый торган гаилә турында сөйләде һәм фикер алышу юлы белән Теньки авылыннан Степановлар гаиләсе «Иң күп укый торган гаилә»конкурсында җиңүче булды.

Конкурс 2024 елның 8-10 ноябрендә узачак «Текст» фестивале кысаларында Татарстан Республикасы Милли китапханәсе инициативасы белән оештырылган. Ел саен үткәрелә торган «керү коды» төбәкара китапханә форумы кысаларында җиңүче гаилә 8 ноябрьдә бүләкләүгә һәм Татарстан Республикасы Милли китапханәсенә экскурсиягә чакырыла.