декабрь, 2016 ел
сишәмбе

12 декабрь көнне 12.00 сәгатьтән 20.00 сәгатькә кадәр, Россия Федерациясе Президенты боерыгы нигезендә дәүләт хакимияте органнарында һәм җирле үзидарә органнарында Бөтенроссия гражданнарны кабул итү көне үткәрелә.

Гаиләдә  сабыйның тууы – ул бәхет, шул вакытта гына гаилә  чып-чын, тулы була. Ә икенче, өченче бала туу – бу инде икеләтә бәхет.

Яңа елны каршылау - традицион бәйрәм. Кама Тамагы муниципаль районында бәйрәм быел да үзенчәлеклә үтәчәк.

Генераль Ассамблеяның 1992 елның  14 октябрьдәге резолюциясе нигезендә бөтен дөньяда 3 декабрьдә ел саен  Халыкара инвалидлар көне билгеләп үтелә. Бу көнне без кунакка районыбыздагы мөмкинлекләре чикләнгән кешеләр арасында актив һәм иң яхшы спортчыларның берсе Никаншина Светлананы чакырдык.